Belluno darbas, Bazilika San Martino katedra arba Belluno ... - Secret World


belluno darbas

Mirė t. Roberto Busa SJ, kompiuterinės kalbotyros pradininkas Rugpjūčio 9 d.

belluno darbas

Roberto Busa SJ — teologas, filosofas, lingvistinės informatikos specialistas, savo darbu daug prisidėjęs dedant šiuolaikinės kompiuterijos ir ypač skaitmeninių technologijų naudojimo humanistinių mokslų srityje pagrindus, praneša Vatikano radijas.

Roberto Busa gimė m.

belluno darbas

Šešiolikmetis įstojo į Belluno kunigų seminariją, kur jo bendrakursis ir bičiulis buvo Albino Luciani, būsimas popiežius Jonas Paulius I.

Roberto Busa įstojo į Jėzaus Draugija. Ėmęsis šio darbo, tėvas Busa pradėjo domėtis tuo metu dar tik pradėtų naudoti skaičiavimo mašinų pritaikymu filologijos srityje. Jungtinėse Valstijose Roberto Busa susitiko su IBM kompanijos įkūrėju ir savininku Thomasu Watsonu ir jam belluno darbas keletą savo idėjų kaip skaičiavimo mašinas panaudoti žodžių tarpusavio sąsajų nustatymui.

belluno darbas

Užsimezgus bendradarbiavimui, savąjį Tomo Akviniečio indeksą t. Busa sudarinėjo naudodamas IBM skaičiavimo mašinas ir bendromis pastangomis vis patobulinamą programinę įrangą.

belluno darbas

Gerokai vėliau, m. Viso išleista 56 tomai po maždaug puslapių. Kai monumentalaus leidinio kūrimas jau ėjo į pabaigą, buvo išrastos ir populiarios skaitmeninės laikmenos, pirmiausiai kompaktinės plokštelės, o vėliau ir DVD diskai. Tad baigtas Indeksas, belluno darbas, buvo publikuotas ir skaitmeninėse laikmenose.

belluno darbas

Šiandien jis pasiekiamas ir interneto tinkle. Tėvo Roberto Busa tyrimus tęsia m.

Grigaliaus universitete jo įkurta Leksikografijos ir hermeneutikos mokykla. Jungtinėse Valstijose veikianti Kompiuterinės kalbotyros asociacija m.

  • Народныя звычаі і абрады
  • Ticiano mirtis Pasak menotyrininkų ir istorikų, tokių kaip Arnoldas Hauseris ir Ernstas Gombrichas, Titianas turėjo nepaprastai svarbų poveikį meno pasauliui.
  • Bazilika San Martino katedra arba Belluno